LifeFree.pl

Rozwój

Wiedza

Wiedza

Rozwój
środa, 13 grudnia 2017, 15:59
Czy wiedza gwarantuje, że posiadamy wszystko, co niezbędne, by działać z odpowiednim skutkiem? Wątpię. Ileż to razy wiedziałem, co należy zrobić, a tego nie robiłem? Ileż to razy informacje zamieniały się w martwą literę, grzebiąc ambitne plany?
Ekopsychologia

W czasach Wielkiej Zmiany potrzebujemy ekopsychologii

Rozwój, Inspiracje
czwartek, 08 marca 2018, 14:03
Jak przekonuje Joanna Macy żyjemy w czasach Wielkiej Zmiany od Społeczeństwa Industrialnego Wzrostu w kierunku Społeczeństwa Wspierającego Życie. Czas ten jest dla wszystkich niezmiernie trudny i dlatego potrzebujemy, jak nigdy dotąd, ekopsychologii.
Sens

O sensie

Rozwój
piątek, 08 grudnia 2017, 01:27
"Cierpienie jest na pewno rodzajem sensu. Bezsens nie boli. Bezsens jest obojętnością". To słowa Anny Kamieńskiej, która sama przeszła metamorfozę, a nawet metanoję, czyli nawrócenie lub lepiej zrozumienie sensu.
Lasy mgliste (9)

Wejdź do lasu, oddychaj, bądź uważny

Rozwój
sobota, 17 lutego 2018, 20:57
Lasy mgliste Ameryki Środkowej – drzewoterpia. Znajduję się w lasach mglistych Kostaryki w Ameryce Środkowej. Wchodzę do jednego z najbardziej prastarych lasów jakie znam.
Drzewo Życia

O portalu

Rozwój
wtorek, 29 maja 2018, 01:10
Skąd pomysł na powstanie portalu? Jakie intencje nam przyświecają? Zapraszamy do lektury i do współpracy.
BB widok z Koziej Góry

Nauczyć się cierpieć

Rozwój
wtorek, 17 lipca 2018, 13:38
Pracując z ludźmi w obszarze rozwoju osobistego, stawiamy sobie rozmaite cele. Czy jest coś, co je łączy? Jak te cele zakorzenione są określonej wizji rzeczywistości, w sposobie myślenia o człowieku, o sobie samym? Czego ludzie pragną najbardziej?
Twoja misja

Twoja misja

Rozwój
wtorek, 17 lipca 2018, 13:37
Powody, dla których wykonuje się zawód trenera, są rozmaite. Można je podzielić generalnie na dwie kategorie. Pierwsza związana jest z osobistymi motywami. Druga dotyczy rzeczywistości zewnętrznej.
Cień, Jung i impro

Cień, Jung i impro

Rozwój, Inspiracje
środa, 07 marca 2018, 16:07
W szerokim sensie cień jest wszystkim tym, co w tym momencie nieświadome. Wszystkim, czym w tej chwili nie jestem. Podążanie za procesem życia polega na odsłanianiu tego, co w cieniu i oświetlaniu ciemności.
Ciało w praktyce uważności

Ciało w praktyce uważności

Rozwój
wtorek, 17 lipca 2018, 13:37
W praktyce uważności zwracamy się w stronę bieżącego doświadczenia, czyli tego, co się wydarza tu i teraz.
Trener pracuje sobą

Trener pracuje sobą

Rozwój
czwartek, 30 listopada 2017, 18:42
Niezależnie od posiadanej orientacji teoretycznej, stosowanych technik, czy wyuczonych procedur każdy trener zawsze pracuje sobą.