LifeFree.pl

Ojciec i syn. Prawdziwi wrogowie są wewnątrz nas, czyli inwazja robali

Przed ostatniego dnia, zaraz po ćwiczeniach wojskowych, doszliśmy do sedna przeszkody. Wojownik to ten który umie poradzić sobie z wewnętrznym przeciwnikiem, ten który wroga widzi i przezwycięża. Robale, węże, prokrastynacja i uległość...
Mazurski Krąg Przygody 2_34
Mazurski Krąg Przygody 2_34

Przed ostatniego dnia, zaraz po ćwiczeniach wojskowych, doszliśmy do sedna przeszkody. Wojownik to ten który umie poradzić sobie z wewnętrznym przeciwnikiem, ten który wroga widzi i przezwycięża.  Robale, węże, prokrastynacja i uległość były na porządku dziennym. Kto chciał mógł w zaimprowizowanej grupowej pantomimie powalczyć ze swoim strachem-wrogiem. Arena umysłu taty albo syna była w kupie śmiechu odgrywana na trawie przez resztę grupy. Sam zainteresowany miał sposobność doświadczyć roześmianej i gotowej dać się przerazić wersji swojego wewnętrznego wroga. Węże uciekały, robale ustępowały pola, prokrastynacja, uległość i inne stawały w świetle słońca widoczne dla wszystkich i zawstydzone salwą śmiechu dawały dyla czym prędzej i byle dalej. Śmiesznie, gwarnie, zabawnie, zaskakująco, wciągająco. Pod spodem jednak całkiem poważnie.  W końcu każdy z nas ma jakieś strachy i w każdym coś rezonowało. 12 latek decydujący się na pracę ze swoim strachem przed pająkami w grupie brodatych pająków na czterech nogach był prawdziwym bohaterem i inspiracją dla reszty. Pająki zaś, nie da się zapomnieć, niektóre były nawet dwuosobowe, znaczy tak pokazywaliśmy, że mają więcej nóg, żeby było bardziej realistycznie, a wychodziło groteskowo ;). Ale Bez żartów pająki otrzymywały razy packą i tyle ich żywota. Młodzi wygrywali z wewnętrznymi strachami, starzy bili brawo. Jakoś uroczyście było mocno. Inaczej niż tam na macie w błocie. To inna walka. Dużo bardziej subtelna. Pod zabawą zwycięstwo nad sobą. I znów wzruszenie ojca i syna. Samo wyjście ze swoim strachem. Jakże uczące dla pozostałych. Okazuje się, że można w ogóle coś zrobić. I wsparcie dostać. I cieszyć się z ukazania strachu sobie, tacie, grupie, facetom. Nikt nie szydzi, nikt nie uchyla się od dania wsparcia, nie ma przymusu, jest nagroda i coś o zrozumieniu. Uczymy się być blisko siebie samych i innych facetów. Słabość i radzenie sobie z nią, dotyczy wszystkich mężczyzn i chłopców. Ukrywanie jej raczej nie prowadzi ani do bliskości ani do zdrowia, ani do umocnienia się. I o tym właśnie gadaliśmy ojcowie i synowie po tych zaskakujących zabawach na procesie.

Gajrówka 2020. Mazurski krąg mocy. Warsztaty ojców i synów.

Galeria zdjęć

oŚrodek W Polu

Mazurski Krąg Przygody 2021

Powiązane artykuły: 

Oblicza ojcostwa

Krąg ojców i synów. Wprowadzenie.

Ojciec i syn. Medale.

Ojciec i syn wyprawa w noc.

Ojciec i syn. Wprowadź syna do Kręgu mężczyzn.

Tagi

Ludzie

Bartosz Płazak

Bartosz Płazak

Trener
Trener kompetencji społecznych. Posiada rekomendacje trenerskie I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalizuje się w szkoleniach kształtujących kompetencje społeczne: trenerskie, liderskie , handlowe i obszaru efektywności osobistej.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wgląd w Głąb: Ja w ciszy. Cisza we mnie

Wgląd w Głąb: Ja w ciszy. Cisza we mnie

Rozwój
piątek, 20 listopada 2020, 21:22
Ostatnio mam więcej energii, więcej jasności. Odradza się we mnie chęć działania i wiara w realność moich pomysłów. Urodziły się nowe. Choć mają wiele cech tego co było. Zawierają w sobie tamto doświadczenie z szacunkiem i radością z bogactwa...

Zobacz również