LifeFree.pl

W przebłysku pełni. Praktyka obfitości - refleksje z warsztatu Ricka Jarowa

Chyba każdemu zdarzają się czasem chwile przebłysku doskonałości. To takie momenty, gdy odkrywamy, że niczego nam nie potrzeba, czujemy się spełnieni. Jesteśmy pełnymi, będąc zarazem blisko innych. Widzimy rzeczywistość taką, jaką ona jest.
Anna Gierlińska
Anna Gierlińska

Dlaczego jednak tak często zdarza się, że nie pozwalamy sobie, by czuć się spełnionymi? Dlaczego nie potrafimy zobaczyć jak rzeczy się mają? Z jakich powodów widzimy świat jako pokawałkowany, a siebie jako istoty oddzielone od innych? Myśląc o naszym byciu w świecie żywimy iluzję, że wciąż coś musimy zrobić, żeby pozbyć się naszej biedy, cierpienia, samotności. Nasze iluzje nie pozwalają nam dostrzegać rzeczywistości, którą jest nasza pełnia i obfitość.

Nieraz działamy w przekonaniu, że tylko niektóre sprawy zasługują na naszą uwagę. Tymczasem wszystko ma znaczenie. Co nie znaczy jednakowoż, że wszystko powinniśmy rozumieć, czy interpretować. To, co jest do zrobienia to po prostu zauważyć i uszanować rzeczywistość obejmując ją swoją świadomością. Dotykanie obfitości i pełni w nas rodzi się więc z odrzucenia iluzji, zwłaszcza z rezygnacji ze złudzenia, że mamy coś do zrobienia, by na tę obfitości i pełnię zasłużyć.

 

Tagi

Ludzie

Anna Gierlińska

Anna Gierlińska

Trener
doktor filozofii, trenerka rekomendowana przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP; prowadzi warsztaty ekopsychologiczne i warsztaty filozoficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz warsztaty rozwoju osobistego;

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Przyjmij. Nie odrzucaj.

Przyjmij. Nie odrzucaj.

Rozwój
wtorek, 02 czerwca 2020, 10:27
Jak radzić sobie z tym, co zapisało ciało? Jak przyjąć to, co było tak trudne, że musiało zostać zepchnięte? I jaki jest w ogóle sens wsłuchiwania się w to, co ciało mówi?

Zobacz również

Twój Wewnętrzny Głos
Rozwój
piątek, 29 maja 2020, 17:55

Twój Wewnętrzny Głos

Nikt nie ma już wątpliwości, że mózg oddziaływuje na pracę...