LifeFree.pl

Rozwój

W jakiej jesteś relacji? O zależnościach. Wnioski po warsztacie EKO

W jakiej jesteś relacji? O zależnościach. Wnioski po warsztacie EKO

Rozwój, Recenzje
czwartek, 08 marca 2018, 14:05
Zastanawiasz się czasem jak mikroskopijnym, a zarazem znaczącym elementem układanki jesteś? Jak wszechświat wyglądałby bez ciebie? Przyglądam się wspólnotom, zależnościom, w których jestem. Uświadamiam sobie jaką wartość mają dla mnie.
Dwie Fridy. Na ścieżkach kobiecej siły

Na ścieżkach kobiecej siły

Rozwój
wtorek, 06 marca 2018, 14:50
Gdzie się zaczyna kobieca podróż w poszukiwaniu siły i autonomii? Którędy prowadzą ścieżki kobiecej siły? Czym jest kobieca siła i autonomia? Drogi te z pewnością nie są proste i łatwe do przebycia.
Czym jest chodzenie

Czym jest chodzenie i jaki jest z niego pożytek?

Rozwój
wtorek, 17 lipca 2018, 13:41
Chodzenie po ziemi jest codziennym i najprostszym praktykowaniem swojej intymnej relacji z Matką Ziemią, jest rytuałem, który jeśli stosowany jest świadomie i uważnie pozwala na dostrojenie się do właściwej perspektywy swojego ciała, a następnie ziemi.
Wędrówki z nurtem życia

Wędrówki z Nurtem życia

Rozwój, Inspiracje
wtorek, 06 marca 2018, 14:52
Nie potrzebujesz masy pieniędzy i miesięcy wolnego czasu, by przeżyć przygodę. Wystarczy wyjść z domu, udać się do pobliskiego lasu lub parku. Słuchać i patrzeć z ciekawością turysty w dalekich krajach lub małego dziecka, które rozpakowuje prezent.
Czym jest zdrowie

Co to w ogóle jest zdrowie?

Rozwój, Inspiracje
czwartek, 08 marca 2018, 14:21
No cóż, najprościej rzecz ujmując, jest to brak chorób. Ale czy tylko to? Stare mądre słowiańskie przysłowie mówi: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Co przez to można rozumieć?
Bądź na Tak

Bądź na Tak!

Rozwój
środa, 13 grudnia 2017, 15:53
Tak – Czyli rzecz o Impro i tym co może ono wnieść do życia i pracy trenera...
Wiedza

Wiedza

Rozwój
środa, 13 grudnia 2017, 15:59
Czy wiedza gwarantuje, że posiadamy wszystko, co niezbędne, by działać z odpowiednim skutkiem? Wątpię. Ileż to razy wiedziałem, co należy zrobić, a tego nie robiłem? Ileż to razy informacje zamieniały się w martwą literę, grzebiąc ambitne plany?
Ekopsychologia

W czasach Wielkiej Zmiany potrzebujemy ekopsychologii

Rozwój, Inspiracje
czwartek, 08 marca 2018, 14:03
Jak przekonuje Joanna Macy żyjemy w czasach Wielkiej Zmiany od Społeczeństwa Industrialnego Wzrostu w kierunku Społeczeństwa Wspierającego Życie. Czas ten jest dla wszystkich niezmiernie trudny i dlatego potrzebujemy, jak nigdy dotąd, ekopsychologii.
Sens

O sensie

Rozwój
piątek, 08 grudnia 2017, 01:27
"Cierpienie jest na pewno rodzajem sensu. Bezsens nie boli. Bezsens jest obojętnością". To słowa Anny Kamieńskiej, która sama przeszła metamorfozę, a nawet metanoję, czyli nawrócenie lub lepiej zrozumienie sensu.