LifeFree.pl

Brać oddech i odnajdywać przyjemność.

Pozwalając sobie na pełniejszy oddech otwieramy swoje ciało. Stopniowo, zaczynamy czuć coraz więcej i więcej. Z każdym łagodnym oddechem rozpuszczamy napięcie i sztywność, stwarzamy w sobie przestrzeń na uzdrowienie i uwolnienie tego, co nas oddziela.
Magdalena Betlej
Magdalena Betlej

WEŻ GŁĘBOKI ODDECH I POZWÓL SOBIE NA PRZYJEMNOŚĆ

Często mówimy sobie, to jest czas na przyjemność. Wreszcie zasługujemy na to, aby spędzić miło czas, spotkać się z przyjaciółmi albo pobyć z najbliższą osobą. Potem okazuje się, że z jakiś powodów ta przyjemność nie może się wydarzyć. Spóźniamy się na spotkanie, w ostatniej chwili okazuje się, że musimy zostać dłużej w pracy i już nie mamy siły na bliskość. I tak mija kolejny dzień wypełniony obowiązkami i pracą.

Na sesjach oddechowych możemy przyjrzeć się i poczuć dlaczego jest nam tak trudno pozwolić sobie na przyjemność i dlaczego tak mało jest jej w naszym życiu. Często jako dzieci byliśmy karani, kiedy odczuwaliśmy pozytywne, przyjemne uczucia a nawet spotykaliśmy się z odrzuceniem i brakiem akceptacji. Przyjemność jest w nas wymieszana z bólem i poczuciem winy. Nie potrafimy jej doświadczać i się nią cieszyć. 

Nauczyliśmy się nie czuć tych trudnych emocji, zaciskając się, zamrażając, oddychając coraz płycej. Niestety, w ten sposób odcięliśmy się też od radości, miłości, swobody i oczywiście przyjemności. 

Pozwalając sobie na pełniejszy oddech otwieramy swoje ciało. Stopniowo, zaczynamy czuć coraz więcej i więcej. Z każdym łagodnym oddechem rozpuszczamy napięcie i sztywność, schodząc do prawdziwej przyczyny naszego zamknięcia na przyjemność. W ten sposób stwarzamy w sobie przestrzeń na uzdrowienie i uwolnienie tego, co nas oddziela od przepływu życiowej energii. 

Z czasem nasze zmysły wyostrzają się. Zaczynamy doświadczać piękna i obfitości świata. Odkrywamy coraz większą przyjemność ze smakowania jedzenia, cieszenia się zapachami i kolorami, celebrowania życia w całym jego bogactwie. Otwieramy się na dotyk, bliskość i intymność. Jest nam coraz przyjemniej być sami ze sobą i po prostu cieszyć się obecną chwilą.

Następnym razem kiedy znowu poczujesz trudności w sprawianiu sobie przyjemności, usiądź lub połóż się, zamknij oczy i łagodnie przekieruj uwagę na oddech. Daj dobie czas, po prostu obserwuj wdech i wydech. Pozwól sobie poczuć swoje ciało, emocje. Zadaj sobie pytanie: Co mnie powstrzymuje, aby doświadczyć przyjemności, aby w pełni sobie na nią pozwolić? Przyjmij bez oceny cokolwiek się pojawi. Po jakimś czasie to, co trudne rozpuści się wraz z  oddechem i pojawi się przestrzeń na przyjemność.

Zapraszam na indywidualne sesje oddechowe i warsztaty. 

Mam wieloletnie doświadczenie pracy z ludźmi, zarówno w sesjach indywidualnych, jak i w prowadzeniu grup. Moja praktyka obejmuje obszary związane z pracą ze świadomością, ciałem i oddechem. Wiedzę o Oddechu Transmodalnym zgłębiam w Instytucie Oddechu Michała Godlewskiego.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

O doświadczaniu strachu

O doświadczaniu strachu

Rozwój
poniedziałek, 04 marca 2019, 23:58
Nie rozwiążemy problemu z poziomu świadomości, na którym ten problem powstał. Często życiowe decyzje podejmujemy z poziomu strachu.
Jasno to widzę

Jasno to widzę

Rozwój
poniedziałek, 04 marca 2019, 23:42
Każda porządna kobieta przynajmniej raz w życiu idzie do wróżki. A ja jestem porządna i to bardzo, więc po prostu poszłam. Zrobiłam rozpoznanie, wywiad u znajomych kobiet w temacie okolicznych wróżek i zarezerwowałam wizytę.

Zobacz również

Potrzebujemy oddechu
Rozwój
piątek, 15 lutego 2019, 13:35

Potrzebujemy oddechu

Potrzebujemy oddechu, aby dostarczyć tlen do wewnętrznego spalania i wytwarzania...